Pomysłowy Żoliborz

Budżet obywatelski

Budżet obywatelski daje mieszkankom i mieszkańcom możliwość decydowania o tym, na co będzie przeznaczona część pieniędzy z budżetu miasta. Każdy może zgłosić pomysł, który zmieni lub usprawni jego okolicę lub całą Warszawę. To także mieszkanki i mieszkańcy głosują i wybierają zwycięskie projekty.

Możesz zaangażować się w budżet obywatelski na dwa sposoby:

1. Możesz zagłosować na pomysł, który uznasz za najciekawszy lub najbardziej potrzebny. W ten sposób zadecydujesz o tym, na co zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu Warszawy. Za realizację pomysłów wybranych przez mieszkanki i mieszkańców odpowiada Urząd m.st. Warszawy. Głosowanie odbywa się w formie papierowe w urzędach dzielnic oraz w internecie na stronie: app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Na tej samej stronie możesz również oddać swój głos. Wystarczy, że zaznaczysz, które projekty wybierasz i wpiszesz swoje dane. Głosowanie przez internet jest łatwe i zajmuje niewiele czasu.

2. Możesz zgłosić swoją propozycję do budżetu obywatelskiego! Jeśli wiesz, czego brakuje w twojej okolicy, co warto zmienić lub poprawić, opisz swój pomysł i zgłoś go. To może być projekt dotyczący remontu chodnika na twoim osiedlu, posadzenia drzew, budowy placu zabaw lub organizacji zajęć w domu kultury. Działania te mogą dotyczyć wielu kategorii: sportu, edukacji, kultury, dróg i komunikacji, ochrony środowiska, przestrzeni publicznej, a także zieleni.

Składanie projektów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego będzie trwało od 20 maja 2019 roku do 10 czerwca 2019 roku.

Jeżeli wiesz już, jaki pomysł chciałbyś zgłosić do budżetu partycypacyjnego, wejdź na stronę wypełnij formularz przez internet dostępny na stronie głównej.

Możesz również wypełnić formularz w formie papierowej. Otrzymasz go w urzędzie dzielnicy. Tam też należy przekazać wypełniony formularz. Jeżeli chciałbyś wysłać formularz listownie, to w przypadku projektów na poziomie dzielnicowym wyślij go na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet obywatelski”. Natomiast jeżeli projekt dotyczy poziomu ogólnomiejskiego wyślij go do siedziby Centrum Komunikacji Społecznej, ul. Senatorska 27, 00-099 Warszawa, również z dopiskiem „Budżet obywatelski”.

sponsors