Pomysłowy Żoliborz

Wróć

Podziel się swoim pomysłem z innymi żoliborzanami!

admin admin  •  30-05-2019  •    1 komentarz
Podziel się pomysłem
Podziel się pomysłem


Kod wniosku: -2019-05-22

Kilka wskazówek jak wpisać swój pomysł w portalu Pomysłowy Żoliborz.

Masz pomysł i nie wiesz jak się za niego zabrać? Szukasz potwierdzenia lub wsparcia w wypracowywaniu ostatecznego kształtu dla swojego pomysłu? Skontaktuj się z naszymi mentorami dzwoniąc lub pisząc do Weroniki Chodacz (telefonicznie 601 393 676 lub mailowo w.chodacz[at]poledialogu.org.pl).

A może miałeś pomysł wcześniej i byłaś blisko jego realizacji, ale coś poszło nie tak, albo wręcz przeciwnie – wszystko poszło tak jak należy i realizacja się powiodła. Podziel się swoim pomysłem z innymi mieszkańcami za pośrednictwem Pomysłowego Żoliborza! Dla każdego autora wprowadzonego pomysłu mamy przewidziany super-upominek

Poniżej proponujemy wskazówki jak można opisać swój pomysł. W przypadku jakichkolwiek pytań i problemów polecamy kontakt mailowy na adres a.szypulska[at]poledialogu.org.pl albo przez profil Facebookowy Pomysłowego Żoliborza.

 

Główny cel

Tu warto napisać jakie cele przyświecały pomysłowi – czy chodziło o zintegrowanie grupy sąsiadów, czy poprawę wyglądu otoczenia. Znajomość celu pomaga w zrozumieniu całości inicjatywy

 

Lider/Liderka/Grupa inicjatywna  

Tutaj można napisać kto wyszedł z inicjatywą – czy była to jedna osoba, grupa osób czy organizacja.

 

Sojusznicy  

Tutaj można przedstawić osoby i organizacje, które sprzyjały realizacji pomysłu – organizacja pozarządowa, urząd miasta, urząd dzielnicy, Miejsce Aktywności Lokalnej i tym podobne.

 

Wykorzystane narzędzia  

Jakie narzędzia były przydatne do realizacji tego pomysłu? Budżet partycypacyjny (teraz obywatelski), inicjatywa lokalna, crowdfounding, środki od sponsora, czy może pomysł nie wymagał takiego rodzaju wsparcia?

 

Miejsce  

Tutaj napisz gdzie był realizowany pomysł – na podwórku, w parku, w MALu czy kawiarni a może w budynku Urzędu Dzielnicy?

 

Działania

W kilku zdaniach opisz przeprowadzone działania związane z realizacją swojego pomysłu. Od czego się zaczęło? Jak przebiegała realizacja? Ile osób wzięło udział?

 

Czy działania są kontynuowane?

Jeśli pomysł ma jakąś kontynuację, miał kolejną edycję, albo trwa ciągle, daj o tym znać.

 

Co utrudniało realizację?

Jeśli było coś co utrudniało realizację pomysłu, opisz co to było – taka informacja może przydać się innym pomysłowym żoliborzanom.

 

Co nam pomogło w realizacji?

Jeśli było coś lub ktoś bez czego pomysł by nie mógł zostać zrealizowany, albo byłoby go dużo trudniej zrealizować, napisz o tym kilka słów. Taka informacja może być bardzo przydatna dla innych pomysłodawców. Dzięki Tobie będą wiedzieli gdzie szukać sojuszników, jak lub z czyją pomocą rozwiązywać trudne sytuacje czy też gdzie najlepiej się udać, żeby spotkać się z entuzjazmem i wsparciem.

Jak bardzo pomysłowy jest Żoliborz?


Zaloguj się lub Zarejestruj się by zostawić komentarz.
Niniejszy pomysł ma żadnych powiadomień.
Nie ma zdefiniowanych wydarzeń
sponsors