Pomysłowy Żoliborz

Wróć

Petycja w sprawie szkoły przy ul. Anny German

admin admin  •  02-04-2019  •    Brak komentarzy
Petycja dotycząca szkoły przy ul. Anny German
Petycja dotycząca szkoły przy ul. Anny German


Kod wniosku: -2019-04-4

Petycja w sprawie budowy pierwszej od kilkudziesięciu lat szkoły na Żoliborzu.

Główny cel

Wyrażenie głosu mieszkańców i wywarcie presji na władze miasta o przyznanie środków na budowę szkoły i przedszkola przy ul. Anny German.

Lider/Liderka/Grupa inicjatywna

Iza Rychter i Stowarzyszenie Nowy Żoliborz

Wykorzystane narzędzia

Wykorzystana została strona internetowa umożliwiająca zbieranie podpisów on-line: www.petycjeonline.pl. Zaledwie kilka podpisów zostało zebranych w wersji papierowej. Do nagłośnienia petycji i zachęcania do podpisywania wykorzystane zostały media społeczniościowe, głównie Facebook.

Działania

W związku z powstaniem nowych osiedli – Żoliborza Południowego i Żoliborza Powązki – i szybkim przyrostem demograficznym na Żoliborzu oraz przepełnieniem szkół podstawowych nr 92 i nr 68, władze dzielnicy zaplanowały budowę nowej szkoły przy ul. Anny German. To pierwsza nowa szkoła budowana na Żoliborzu od kilkudziesięciu lat. Powstał projekt, który zakładał przeznaczenie 54 mln zł na budowę szkoły. Pomiędzy władzami dzielnicy a miasta – które funansuje budowę szkół – doszło do konfliktu, w który włączyli się mieszkańcy. Wiceburmistrz Żoliborza Grzegorz Hlebowicz przekonywał, że projekt, który zakładał m.in. budowę parkingu podziemnego i obserwatorium na dachu, należy zrealizować właśnie w takim kształcie. Przedstawiciele władz miasta kwestionowali zasadność budowania aż tak dużej placówki. Sam projekt podzielił również mieszkańców – choć parking był konieczny z uwagi na brak innych miejsc postojowych – to projekt krytykowany był za „rozdmuchanie”.  Stowarzyszenie Nowy Żoliborz wystosowało petycję do prezydent miasta oraz członkiń Rady Miasta o pilne przyznanie środków umożliwiających budowę szkoły i przedszkola przy ul. Anny German zgodnie z projektem oraz uzyskanym pozwoleniem na budowę. W marcu 2018 roku petycję podpisało 1312 osób.  W efekcie wydano zgodę na budowę szkoły, ale bez obserwatorium na dachu. 

Treść petycji

Informator Stolicy

Informacje na stronie Urzędu Dzielnicy  

Czy nowa szkoła na Żoliborzu powstanie?


Zaloguj się lub Zarejestruj się by zostawić komentarz.
Niniejszy pomysł ma żadnych powiadomień.
Nie ma zdefiniowanych wydarzeń
sponsors