Pomysłowy Żoliborz

Towarzystwo Sąsiedzkie

Towarzystwo Sąsiedzkie to cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie.

Z działań Towarzystwa możecie skorzystać na trzy sposoby:

1. Szkolenia - czyli zajęcia edukacyjne, podczas których uczestnicy poznają sposoby jak działać w swoim sąsiedztwie, jak współpracować z sąsiadami i organizować inicjatywy sąsiedzkie. Każde spotkanie w ramach szkolenia będzie miało charakter warsztatowy i będzie prowadzone przez trenera posiadającego praktyczne doświadczenie w swojej dziedzinie. Aktualny spisy wydarzeń znajdziecie na ich stronie facebookowej.

2. Działania - w ramach ogłoszonego przez Towarzystwo konkursu "Po sąsiedzku" możecie już teraz zgłaszać swoje pomysły! Jeśli chcecie zmienić Wasze podwórko, rozbudzić okolicę, zintegrować sąsiedzką społeczność, podzielić się talentami z innymi mieszkańcami - ten konkurs jest dla Was! Towarzystwo Sąsiedzkie ogłasza konkurs w ramach którego sfinansuje minimum 25 projektów sąsiedzkich w 2019 roku i tyle samo w 2020.

3. Spotkania - oprócz warsztatów Towarzystwo oferuje również otwarte spotkania o tematyce związanej z aktywnością sąsiedzką, życiem w mieście, funkcjonowaniem w przestrzeni miejskiej. Śledźcie ich stronę internetową, na której będą pojawiać się informacje o najnowszych spotkaniach

Towarzystwo sąsiedzkie ma być miejscem dla wszystkich mieszkańców Warszawy, oferującym wsparcie w realizowaniu inicjatyw na rzecz dobrego sąsiedztwa. Program działań podzielony na 3 sekcje SZKOLENIA | SPOTKANIA | DZIAŁANIA ma zapewnić kompleksową pomoc zainteresowanym warszawiakom. Niebawem otworzymy fizyczną przestrzeń, w której prowadzić będziemy nasze cykle warsztatów, spacerów, konsultacji i spotkań.

sponsors